Hafta Sonu Kurslarına kayıt için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz

1. Lütfen http://www.dbe.metu.edu.tr/cert/kayit/ linkinde yer alan kayıt formunu eksiksiz olarak doldurunuz. Formda yer alan Kurs Bilgileriniz bölümünde Hafta Sonu Kursu Programını ve katılmak istediğiniz kursu seçiniz. Form doldurma işlemini tamamladığınızda, sistem tarafından bir Online Kayıt Numarası verilecektir. Bu numarayı not ediniz.

2. Katılmak istediğiniz program GENEL İNGİLİZCE ise, Ziraat Bankası ODTÜ Şubesi TR48 0001 0015 3708 9807 0050 25 IBAN numarasına peşinat bedelini yatırınız. Pre-TOEFL, TOEFL, Pre-YDS, YDS, IELTS, KONUŞMA GRUBU, İŞ İNGİLİZCESİ programlarından birine katılmak istiyorsanız yukarıda belirtilen banka, şube ve IBAN numarasına yalnızca 50 TL sınav ücretini yatırınız. (İlgili hesaba Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız ödemeler için, banka ile yapılan anlaşmaya istinaden, masraf ya da komisyon alınmamaktadır). Ödemenizi kredi kartı ile Kurs Kayıt Ofisimizde de yapabilirsiniz.

3. Banka dekontu, 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve online kayıt numarası ile ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Temel İngilizce Bölümü A-Blok 1. Kat Kurs Kayıt Ofisine gelerek kayıt işleminizi tamamlayınız.

4. Kurs kayıt ofisi tarafından verilecek seviye tespit sınavı giriş belgesinde bildirilen gün, saat ve binada sınava katılmak üzere hazır bulununuz.