ODTÜ-İYS Hazırlık Kursuna kayıt için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz

1. Lütfen http://www.dbe.metu.edu.tr/cert/kayitkd/ linkinde yer alan kayıt formunu eksiksiz olarak doldurunuz. Formda yer alan Kurs Bilgileriniz bölümünde ODTÜ-İYS Hazırlık Kursunu seçiniz. Form doldurma işlemini tamamladığınızda, sistem tarafından bir Online Kayıt Numarası verilecektir. Bu numarayı not ediniz.

2. Ziraat Bankası ODTÜ Şubesi TR48 0001 0015 3708 9807 0050 25 IBAN numarasına kurs bedelini yatırınız (İlgili hesaba Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız ödemeler için, banka ile yapılan anlaşmaya istinaden, masraf ya da komisyon alınmamaktadır). Ödemenizi kredi kartı ile Kurs Kayıt Ofisimizde de yapabilirsiniz.

3. Banka dekontu, 1 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve online kayıt numarası ile ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Temel İngilizce Bölümü A-Blok 1. Kat Kurs Kayıt Ofisine gelerek kayıt işleminizi tamamlayınız.

4. Ankara dışında ikamet ediyorsanız, banka dekontunuzu ve online kayıt numarasını dilkursu@metu.edu.tr adresine e-posta ile, ya da 0 (312) 210 79 85 nolu telefona faks yoluyla gönderebilirsiniz. Kayıt işleminizi bu şekilde yapan adayların, kurs başlangıç tarihinden en geç 1 gün önce 1 adet fotoğraf ile Kurs Kayıt Ofisine başvurmaları gerekmektedir.