ODTÜ-İYS Hazırlık Kursu

Kurs Süresi: 2 hafta Kurs Dönemi: 1 Eylül 2018 - 15 Eylül 2018
Eğitim Günleri: - Kayıt Tarihi: 1 Ağustos 2018 - 31 Ağustos 2018
Eğitim Saatleri: 08:40-15:30 (6 saat) Tatiller: -
Toplam Ders Saati: 90 Saat  

PROGRAM

Bu program, Lisans Yerleştirme Sınavı sonucunda ODTÜ de eğitim görme hakkını elde etmiş olup, Temel İngilizce (Hazırlık) Sınıfından muaf olabilmek için İngilizce Yeterlik Sınavına girecek adayların, sınav öncesi İngilizce bilgilerini tazeleme, pekiştirme ve bu adaylara İYS sınavı içeriği ve uygulaması konusunda farkındalık kazandırma amacı ile hazırlanmış kısa süreli (15 gün) ancak yoğun (günde 6 saat/ toplam 90 saat) bir programdır. Program kapsamında, İYS sınavında ölçülen dinlediğini anlama, okuduğunu anlama, dili doğru kullanma, not alma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik alıştırmalar yapılmakta, örnek soru çözümleri ve sınav uygulamalarına yer verilmektedir.

Bu program, sadece belirli düzeyde İngilizce altyapısı olan adaylar için uygundur. İngilizce dilinde eğitim yapan bir üniversitenin lisans programına yerleştirilen ya da bu nitelikteki bir üniversitenin Y.Lisans veya Doktora programına başvuran adaylar, ancak İngilizce altyapısı yeterli olmak koşuluyla bu programa katılabilir.

ODTÜ İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS) içeriği ve uygulaması ile ilgili bilgiye http://www.dbe.metu.edu.tr/prf/ adresinden erişilebilir. Sınav ile ilgili ayrıntılı bilgi ve dinleme bölümü de dahil olmak üzere tam bir sınav örneği METU-EPE kitapçığında da yer almaktadır. Kursa kayıt yaptıranlara ücretsiz temin edilecek olan bu kitapçık, ODTÜ Kitaplığından 5 TL karşılığında temin edilebilir.

KURS ÜCRETİ

PROGRAM PEŞİNAT TAKSİTLER TOPLAM
ODTÜ-İYS Hazırlık Kursu 1500 TL --- 1500 TL

KAYIT

Bu programa kayıt için, KAYIT / SEVİYE TESPİT Menüsü altındaki ODTÜ-İYS Hazırlık Kursu bağlantısını tıklayabilir ya da ilgili bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz.

YER / ULAŞIM

Kurslar, ODTÜ Kampüsü içinde yer alan ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Temel İngilizce Bölümü binalarında verilir.

ODTÜ-İYS Hazırlık Kursuna katılan öğrenciler, dersliklere erişimlerini kendi imkanları ile sağlamak durumundadır. ODTÜ kampüsüne ulaşım alternatiflerini Sıkça Sorulan Sorular (SSS) menüsünde yer alan Ulaşım bağlantısından öğrenebilir ya da ilgili bağlantıya buradan erişebilirsiniz.